Charles Daly 930217 202 Full Size 20 Gauge Break Open 3" 2rd 26" Blued Over/Under Vent Rib Barrel, Engraved Quail Scene Silver Steel Grooved Receiver, Fixed Checkered Walnut Stock
$566.32
product code:930217
UPC:8053800941259
Brand:Chiappa
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Specifications:
- Caliber: 20GA-3"
- Action: Break Open
- Barrel Length: 26" (660 mm)
- Chokes: Beretta/Benelli® Mobil Choke Thread MC-5 (SKICMIMF)
- Capacity: 2
- Feed In: Manual
- Trigger System: Single-Selective Mechanical Reset
- Stock: Checkered Walnut LOP: 13.875” DAH: 2.125” DAC: 1.375”
- Forend: Checkered Walnut
- Front Sight: Fixed Fiber Optic
- Safety: Manual
- Weight: 6.4 lbs
- Length: 43"
- Material: Steel
- Extraction: Extractor
| Action | Break Open |
| Gauge | 20 Gauge |
| Barrel Length | 26" |
| Capacity | 2 |
| Chamber | 3" |
| OAL | 45.25" |
| Weight | 7.50 lbs |
| Choke Configuration | Beretta/Benelli Choke |
| Receiver Description | Engraved |
| Stock Description | |
| Trigger | Single Selective |
| Chokes Included | F,IC,IM,M,SK |
| Barrel Description | 26" Vent Rib |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Safety | Top Tang |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Weight Range | |
| Hand | Right |
| Stock Finish Group | Brown |
| Metal Finish Group |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


